moorcheha
07 بهمن 1401 - 12:53

نخستین جشنواره طبخ ماهی در ماهنشان برگزار می‌شود

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان از برگزاری نخستین جشنواره طبخ ماهی در کناز قلعه تاریخی بهستان این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان؛ نجفعلی عزیزی،رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان در نخستین جلسه برگزاری نخستین جشنواره طبخ ماهی اظهار داشت: شهرستان ماهنشان یکی از قطب‌ها و پایگاه‌های مهم تولید ماهی قزل آلای استان محسوب می‌شود و سهم قابل توجهی از تولید سالانه را در این استان دارد که جشنواره طبخ ماهی با مشارکت دستگاه‌های اجرایی اسفندماه در کنار قلعه تاریخی بهستان برگزار خواهد شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان ماهنشان افزود: در این جشنواره برنامه‌هایی از جمله فروش و پخت ماهی با هدف ترویج فرهنگ مصرف آبزیان برگزار خواهد شد، همچنین در روز جشنواره طبخ غذا با آبزیان برنامه‌های شاد و متنوعی را خواهیم داشت و به برگزیدگان جشنواره طبخ غذا با آبزیان جوایز و لوح تقدیر اهدا خواهد شد.
عزیزی گفت: این جشنواره با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری، شهرداری، دهیاری روستای بهستان و سایر دستگاه‌هابرگزار خواهد شد.
فرماندار شهرستان ماهنشان نیز در این جلسه اظهار کرد: ایجاد پارکینگ خودرویی، کنترل ترافیک در روزهای برگزاری جشنواره، خدمات‌دهی سیار به گردشگران و شرکت‌کنندگان در جشنواره و ایجاد غرفه‌های فروش صنایع‌دستی و سوغات محلی در کنار برگزاری این جشنواره ازجمله اقداماتی که باید توسط دستگاه‌های اجرایی انجام شود.
محمدرضا محمدی افزود: جشنواره طبخ ماهی به زودی و در اسفندماه جاری با همکاری دستگاه‌های مرتبط در منطقه تاریخی بهستان برگزار می‌شود و امیدواریم این جشنواره شروعی برای اجرای برنامه‌های متنوع به منظور رونق گردشگری در شهرستان باشد.
یکی از مهم‌ترین و خاص‌ترین جاذبه‌های باستانی ماهنشان، قلعه بهستان محسوب می‌شود که در نزدیکی رود قزل‌اوزن و روستایی به نام بهستان واقع شده است.
پایان پیام/۷۳۰۲۱

منبع: فارس
شناسه خبر: 1000605